Zmieniająca się moda, wchodzące nowe trendy i znudzenie otoczeniem sprawiają, że w każdym z naszych domów czy mieszkań raz na jakiś czas przyda się kapitalny remont. Obowiązkiem staje się on w momencie zakupu przez nas używanego lokum, czy poprzez zniszczenia w wyniku eksploatacji lub w najgorszym wypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Remont kapitalny czy częściowy?

Decydując się na remont większość z nas spotyka się z problemem, czy może tylko nieco odświeżyć, pozmieniać drobne szczegóły, a może wymienić wszystko od podstaw. Problem oczywiście leży w kwestii finansowej.

Rozsądniejszym wydaje się być remont kapitalny. Pomimo, że dużo droższy to w przyszłości zaoszczędzimy, a efekt wizualny zgrania wszystkich nowych elementów będzie w stu procentach korzystniejszy. Korzyść uzyskamy również poprzez liczne rabaty w przypadku zakupu dużej ilości przedmiotów z którego z licznych centrów budowlanych.

Od czego zacząć?

Sam remont zacznijmy od przeprowadzenia kontroli stanu elementów hydraulicznych, elektrycznych czy gazowych, tak aby ewentualne usterki móc usunąć jeszcze na etapie bałaganu i być spokojnym, że gdy już wszystko uporządkujemy nie spotka nas żadna niemiła niespodzianka.

Przed podjęciem kluczowych decyzji, warto zaaranżować poszczególne pomieszczenia, tak aby wszystkie elementy w nich pasowały do siebie, zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym. Takie plany poczyńmy określając całość począwszy od podług aż po kolor sufitu.

Sprawdź stan starych okien

Przeprowadzając remont kapitalny warto sprawdzić stan naszych okien, czy są szczelne, czy nie mają ubytków, czy nie wymagają wymiany. Jeżeli tak warto zrobić to od razu. Tak aby w przyszłości móc się jedynie cieszyć z naszych czterech ścian przez długi okres, bez niepotrzebnego bałagany i dodatkowych zmian.

Remont kapitalny jest drogi

Koszta związane z tak dużym przedsięwzięciem mogą nas przytłoczyć. Dlatego warto przekalkulować je dokładnie i ewentualnie zdecydować się na pożyczkę od najbliższych czy nawet kredyt.

W ferworze prac, szukaniu fachowców, pomysłów, materiałów, wiele osób staje przed bardzo trudnymi wyborami. Najważniejszy jest dylemat cenowy.

Musimy zdecydować, czy wybieramy produkt lub usługę w cenie niższej, średniej czy też wyższej. W większości, staramy się skrupulatnie planować nasze wydatki i rozdąsanie wydawać nasze ciężko zarobione pieniądze. A w obliczu prac remontowo budowlanych wydatków nie brakuje.

Większość z nas chciałaby osiągnąć maksymalnie zadowalający efekt za minimalną cenę, nikt nie chce wydawać zbyt dużych sum pieniędzy.

Na czym nie oszczędzać?

 

Warto się zastanowić, czy warto za wszelką cenę szukać oszczędności, czy przyniesie nam to satysfakcjonujący efekt. Z jednej strony, teoretycznie jest to możliwe, ale z drugiej na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać, albo trzeba to robić wyjątkowo roztropnie.

Wybór ekipy remontowej – nie ma sensu szukać na siłę najtańszej firmy, co do której nie możemy mieć pewności, o której nikt z naszych znajomych nie może powiedzieć niczego pozytywnego. Podobnie jest z materiałami, których używa się do wykończenia wnętrza.

 

Na czym możemy oszczędzić?

Zawsze warto szukać tańszych zamienników, czasami dorównują jakością popularnym produktom, których cena jest warunkowana w dużej mierze przez markę. Jednak powinno się sprawdzać, czy warto kupić tańszy produkt.

Jeśli nie mamy doświadczenia w tej kwestii, można zasięgnąć opinii wśród znajomych, fachowców czy sprzedawców, jeśli uda się nam, możemy finalnie otrzymać dobrze wykończone wnętrza, efektowne i zadowalające nas, za które to zapłacimy umiarkowaną cenę.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Przede wszystkim, żeby oszczędzić to dużo rzeczy możemy robić sami, dwa: nie przesadzajmy z wyposażeniem.

Zostaw komentarz

*