Nie każdego z nas stać na to, aby zakupić spore mieszkanie. Naprzeciwko takim potrzebom wychodzą deweloperzy, w których ofertach znajdują się również mniejsze lokale, w bardziej przystępnych cenach. Częstym problemem jest jednak tylko jeden pokój, który musi jednocześnie pełnić rolę salonu i sypialni. Jak można wtedy urządzić miejsce do snu?

Spanie i przyjmowanie gości w tym samym pokoju? To wcale nie musi być bardzo trudne, gdy tylko odpowiednio zaplanuje się przestrzeń. Możliwości jest kilka, między innymi można wydzielić w salonie oddzielny pokój lub też można zdecydować się na kupno kanapy, na której będzie można spać. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę szereg czynników, między innymi swoje własne oczekiwania oraz wielkość i kształt pokoju.

Gdy przestrzeń w pokoju na to pozwala, warto pomyśleć o wydzieleniu miejsca na małą sypialnię, która będzie mogła pomieścić łóżko. Można w tym celu wykorzystać ścianki kartonowo-gipsowe, drzwi przesuwne czy też szafy przesuwne, aby stworzyć zamknięte pomieszczenie. Innym pomysłem, znacznie tańszym, jest zastosowanie zasłon.

W sytuacji, gdy nie chce się oddzielać łóżka, tworząc osobny pokój, wtedy można wykorzystać ażurowe regały – wysokie lub niskie. Innym pomysłem jest oddzielenie przestrzeni z łóżkiem poprzez stworzenie podestu, w którym mogą znajdować się także praktycznie ulokowane szuflady. Z kolei w wysokich mieszkaniach można zastosować antresole.

Gdy wydzielenie miejsca nie jest możliwe, w takiej sytuacji można poszukać sofy, która jest wyposażona w komfortowy materac, na którym będzie można spać bez obaw o ból pleców i napięte mięśnie. Alternatywnie dla poprawy komfortu na sofie można wykorzystać specjalne materace nawierzchniowe.

Gdy wobec tego interesują cię nowe mieszkania w Warszawie czy też te używane, masz tutaj do wyboru wiele różnych małych kawalerek, także jednoosobowych. Jeżeli chcesz zdecydować się na taką nieruchomość, warto pomyśleć o powyższych rozwiązaniach, aby w ten sposób przygotować dla siebie komfortowe i prywatne miejsce do spania.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*