Warto zaznaczyć, że mamy różne bramy garażowe. Jaki typ jest najbardziej popularny w naszym kraju? Które modele są zaś uważane przez Klientów za wyjątkowo wygodne w czasie eksploatacji?

Trzeba podkreślić, że najwięcej ludzi ma w naszym kraju bramy uchylne, które nazywane są również płytowymi. Czym charakteryzują się elementy z tej kategorii? Tego typu bramy wymagają posiadania odpowiedniej ilości miejsca przed garażem. Można je otwierać na przykład ręcznie pociągając specjalny element. Producenci dokładają wszelkich starań, aby bramy garażowe przesuwne były nie tylko funkcjonalne, ale również eleganckie. Na pewno nie jest to dobra opcja dla ludzi, którzy nie posiadają zbyt wiele miejsca na podjeździe.

Kolejnym rodzajem są bramy segmentowe. Niektórzy nazywają je również sekcyjnymi. Trzeba zaznaczyć, że bramy garażowe tego typu dzielą się na górne oraz boczne. Warto wiedzieć, że w czasie otwierania nie zajmują one zbyt wiele przestrzeni przed garażem. Nic więc dziwnego, że są wybierane przez osoby, które mają niewielkie podjazdy lub mieszkają bardzo blisko głównych ulic. Wszystko dlatego, że segmentowe bramy garażowe znakomicie sprawdzają się w takich właśnie miejscach. Czym jeszcze odznaczają się takie bramy? Trzeba zaznaczyć, że tego typu produkty są zazwyczaj dużo bardziej szczelne niż bramy uchylne. W związku z tym zaleca się montowanie ich w garażach ogrzewanych.

Nie brakuje osób, które posiadają bramy garażowe (zobacz) rozwieralne. Taki typ powoli jednak znika z naszego rynku. Dlaczego taka sytuacja ma miejsce? Takie bramy to najstarszy model. Trzeba zaznaczyć, że coraz rzadziej jest kreowany przez producentów. Wszystko dlatego, że takie elementy mają swoje wady. Między innymi otwarcie skrzydeł wymaga posiadania dużej ilości miejsca. Poza tym w takich bramach często nie można zamontować napędu elektrycznego… Bardzo wygodne w czasie eksploatacji są bez cienia wątpliwości bramy garażowe roletowe (żaluzjowe). Wszystko dlatego, że działają one jak zwykle rolety okienne, a ich otwieranie oraz zamykanie odbywa się w trybie góra-dół. Dzięki temu takie elementy zajmują bardzo mało miejsca. Poza tym są nowoczesne i posiadają napędy elektryczne.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*