Basen w ogrodzie to marzenie każdego. Prestiż własnej pływalni, dostępnej 24 godziny na dobę w wielu z nas uruchamia lawinę wizji i marzeń, które wbrew pozorom nie są tak odległe. Poznaj podstawowe rodzaje basenów, które pozwolą Ci na wybór produktu idealnie wpisującą się w Twoją przestrzeń i odpowiadającego na Twoje potrzeby.

Basen ogrodowy – co musisz wiedzieć?

Swoje poszukiwania basenu idealnego warto rozpocząć od rozeznania, co tak naprawdę proponuje nam branża. Pierwsze baseny to oczywiście te powszechnie dostępne w okresie letnim – nadmuchiwane lub rozporowe. Ich zaletą jest możliwość szybkiego rozłożenia i złożenia oraz brak konieczności specjalistycznej pielęgnacji ani zezwoleń. W ogródku działkowym czy przydomowym możesz postawić także basen stelażowy, którego mocna konstrukcja zapewni stabilność również w czasie korzystania przez większą ilość osób.

Jeśli zależy Ci na produkcie całorocznym, którego nie trzeba demontować na okres jesienno – zimowy, to postaw na nowoczesne baseny poliestrowe. Dzięki nim nie ma konieczności jeżdżenia na publiczne baseny czy zatłoczone aquaparki. Wygoda, prestiż i możliwość poddania się relaksowi w każdym momencie – tego możesz spodziewać się, gdy zdecydujesz się na montaż tego typu basenu.

Wybór odpowiedniego basenu poliestrowego

Budowa akwenu wodnego w ogrodzie musi być poprzedzona zgłoszeniem lub uzyskaniem pozwolenia na budowę w zależności od rozmiaru basenu. Model o powierzchni do 50 m² spokojnie możesz postawić w ramach zgłoszenia chęci w odpowiednim urzędzie. Przed montażem rozeznaj się w możliwościach, jakie oferują producenci. Baseny kąpielowe dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach, dzięki którym bez trudu dopasujesz je do powierzchni, jaką dysponujesz i własnych upodobań. Niecki, dzięki różnorodnej głębokości i stylistyce, pozwalają na niezapomnianą zabawę zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Nowoczesne wyroby charakteryzują się antypoślizgową powierzchnią, wyprofilowanymi siedziskami i wygodnymi schodami, które dodatkowo budują walory estetyczne. Wybierając miejsce, w którym dokonasz zakupu, przede wszystkim zwróć uwagę, czy niecki produkowane są z wykorzystaniem najlepszych jakościowo materiałów. To bardzo ważne w kontekście wytrzymałości i zachowania piękna wyrobu na długie lata. Zobacz także, czy firma udostępnia możliwość zakupu zadaszenia i akcesoriów takich jak kaskady, zestawy filtracyjne, odkurzacze basenowe czy folię solaryczną. Marką wartą uwagi jest Vivapool, która swoich klientów ma nie tylko z Polski, ale i z całej Europy.

Tagi:
Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*