Dach zwykle wieńczy dzieło, jakim jest dom i bardzo często po zakończeniu tego etapu budowy, właściciele nieruchomości czy inwestorzy odczuwają sporą ulgę, przekonani o zamknięciu najważniejszego etapu surowej budowy. Na dachu powstaje komin, kolejne zwieńczenie – tym razem bardzo ważnego systemu kominowego i kanałów wentylacyjnych. Bardzo często dachy są do siebie szalenie podobne – zwłaszcza tam, gdzie sąsiedzi i właściciele kolejnych nieruchomości korzystają z tych samych, aktualnie rekomendowanych i przecenianych dachówek z lokalnej hurtowni budowlanej.

Krycie dachu na wiele sposobów

Dla osób decydujących się na konkretne pokrycie dachowe często najważniejszy jest właśnie aspekt ekonomiczny – dach jest kosztowny, więc wybór nowoczesnych blachodachówek czy dachówek ceramicznych jest często jedynym słusznym wyborem. Tym bardziej, że zastosowanie takich materiałów jak ceramika i metal na dachu ma szerokie uzasadnienie – zwłaszcza w pierwszym przypadku, gdzie można mówić o odporności na wietrzenie i korozję.

Z kolei ceramika na dachu jest znacznie mniej odporna np. na uderzenia grubych i ciężkich kul gradowych, więc również od strony funkcjonalnej nie zawsze dachówki w tych popularnych odsłonach się sprawdzają. W ostatnim czasie klienci poszukujący nie tylko ciekawych propozycji z uwagi na praktykę późniejszego wykorzystywania, ale przede wszystkim interesujący się wyjątkowymi walorami estetycznymi i pragnący wyróżnić swoją nieruchomość właśnie poprzez elewację lub dach – zainteresowali się bardzo klasycznym, ale dawno zapomnianym sposobem układania dachu. Mowa o łupkach dachowych, które w niektórych regionach nazywane „dzikim kryciem”, ale w innych wręcz przeciwnie „kryciem królewskim”.

Efekt zastosowania łupek dachowych

Najpiękniejsze perły architektury arystokratycznej i nie tylko, to często właśnie budynki, w których dach został pokryty w całości przez łupek dachowy. Wzorzyste i urzekające estetycznie pokrycie dachu łupkami wymaga jednak ogromnej cierpliwości i wielkiej wiedzy oraz zdolności manualnych od osób układających taki łupek dachowy. Ponieważ cena za dobrej jakości łupek dachowy na stronach lupekdachowy.com potrafi stanowczo przewyższać średnie ceny klasycznych dachówek, wciąż nieliczni klienci decydują się na ich zakup.

Dostępne kolory i wzory sprawiają, że już sam materiał jest wyróżniający i wyjątkowy. Przy odpowiednim jego ułożeniu uzyskuje się efekt trójwymiarowości i falistości, który tylko na pierwszy rzut oka jest chaotyczny i niedbały. W rzeczywistości, to właśnie bardzo duża precyzja i dokładność ekip układających łupki dachowe wpływa na to, że ostateczny efekt wizualny jest tak zapierający dech w piersiach.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*