Jeśli budujemy dom, staniemy w końcu przed dylematem odgrodzenia naszej działki od sąsiednich. Będzie to konieczne ze względów praktycznych – aby uniknąć obecności osób postronnych, zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom, zabezpieczyć przed ucieczką zwierzęta domowe. Jakie ogrodzenia i bramy mamy do wyboru i jakie są ich zalety?

Rodzaje ogrodzeń

Pierwszym krokiem będzie wybór materiałów na ogrodzenie. Mamy wiele możliwości: ogrodzenie z siatki lub kute, gabiony, a także z drewna.
Ogrodzenie z siatki jest jedną z najtańszych opcji, do tego daje nam możliwość samodzielnego montażu, a jeśli wybierzemy dobrej jakości siatkę, posłuży nam przez długie lata.

Ogrodzenie z przęseł kutych lub drewnianych to zdecydowanie droższy wariant, ale jego walory estetyczne wprawiają w zachwyt i pozwalają dostosować styl wykonania ogrodzenia do stylu, w jakim utrzymany jest nasz ogród i elewacja domu. Jest to więc wyjście uniwersalne, pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednimi warunkami finansowymi.

Ciekawym rozwiązaniem są kosze gabionowe. Wykonanie takiego ogrodzenia polega na rozpięciu siatki ogrodzeniowej w dwóch równoległych rzędach, a następnie umieszczeniu pomiędzy nimi wypełnienia, np. ozdobnych kamieni. Jest to wariant wart rozpatrzenia przez te osoby, które stosunkowo niewielkim kosztem pragną uzyskać ciekawy efekt.

Bramy wjazdowe

Bramę prowadzącą do naszej posesji należy wykonać w tym samym stylu co ogrodzenie. Jeśli więc zakupiliśmy ogrodzenie z kutych przęseł – taka sama powinna być brama.

Do wyboru mamy bramy jedno lub dwuskrzydłowe uchylne oraz bramy przesuwne, otwierane za pomocą pilota doczepionego do zestawu kluczy.
Rzecz jasna, brama otwierana na pilota jest znacznie droższa – zapłacimy za nią od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, jednak aby ją otworzyć i zamknąć nie musimy wysiadać z samochodu. Taka brama zapewnia nam wysoki komfort użytkowania.

Jeśli naszym priorytetem jest cena bramy, to już za kilkaset złotych kupimy bramę uchylną, która swoją estetyką nie ustępuje bramie przesuwnej.

Producenci na szczęście wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów, toteż niezależnie od gustu, oczekiwań i zasobności portfela – każdy z nas może mieć pięknie ogrodzoną posesję.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Komentarze

  1. Wiadomo, że jak buduje się dom to ważny jest każdy grosz. Mimo wszystko uważam, że warto jest zainwestować w bramę otwieraną pilotem. To ogromny komfort. Ja niestety wolałem zacisnąć pasa. Jak za każdym razem (szczególnie teraz – zimą) mam wychodzić z samochodu i zamykać bramę wjazdową to mnie coś strzela.

  2. Jeżeli miałbym wybierać drugi raz bramę i ogrodzenie to zdecydowałbym się na ogrodzenie kute – spokój na długie lata.

Zostaw komentarz

*