Większość ludzi ma za sobą przynajmniej jedno doświadczenie związane ze składanymi własnoręcznie meblami. Stworzone i zaprojektowane zostały one z myślą oczywiście o ułatwieniu ludziom życia. Przede wszystkim takie składane meble są zdecydowanie tańsze od tradycyjnych nie nadających się do rozłożenia bez uszkodzenia ich istoty.

Przystępując do działania…

Meble składane mają (rzecz jasna) załączoną instrukcję – jak powinny być składane. Zatem jedyne co pozostaje po zakupieniu i przygotowaniu do składana przeczytać instrukcję, przeliczyć, posegregować i ułożyć wszelki luźne elementy typu śrubki, bolce i łączki w miejscu gdzie przypadkowo nie zostaną zagubione i przystąpić do działania.

Przeczytaj instrukcję obsługi

Najważniejszą zasadą jest cierpliwość i postępowanie tak jak wskazano w instrukcji. Lepiej mozolnie poruszać się z kartki na kartkę niż opierając się na intuicji i zdaniu „ przecież to jest dziecinnie proste” zabrnąć w ślepy zaułek, z którego jedynym wyjściem będzie rozpoczęcie pracy od samego początku. Nikt nie lubi takich sytuacji więc lepiej sobie napisać dużymi literami na kartkach że droga na skróty zwykle jest dłuższa bardziej kręta i nie zawsze prowadzi do zaplanowanego celu. Choć się o tym pamięta to i tak raz na jakiś czas ulegnie się pokusie.

Przelicz komponenty dostępne w zestawie

Inna istotna sprawa to upewnienie się przy kompletowaniu zestawu (to jeszcze w sklepie), że ma się wszystkie elementy i są one od tego samego mebla. Podróże w tą i z powrotem z reklamacjami nikomu nie poprawiają humoru. Lepiej przeliczyć ilość komponentów przed rozpoczęciem pracy. Dzięki temu nie narazimy się na frustrację, która może być spowodowana brakiem jednego elementu, bez którego nie możemy do końca złożyć mebla.

Jakość mebli ma znaczenie

Tanie meble są zazwyczaj miernej jakości. Przy składaniu takich mebli szczególną uwagę należy przyłożyć w trakcie montażu, by nie zniszczyć płyty czy zepsuć śruby. Chińskie sklejki ze słabego materiału potrafią się łamać nawet pod lekkim naciskiem. Nawet jak uda nam się złożyć tani mebel bez większego problemu, to trzeba pamiętać, że jest on podatny na wszelkie uszkodzenia.

Tagi:
Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Komentarze

  1. Jak dla mnie to przede wszystkim- cierpliwość i zrozumiała, przejrzysta instrukcja obsługi. Niestety z tym drugim często jest niezły kłopot….

  2. Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam składać meble! 🙂 Mnie to bardzo relaksuje po całym dniu w pracy. Do tego napoje alkoholowe i relaks 100%.

  3. Nie wiem, jakie zdanie mają inni, ale po co kupować składane meble? Zdecydowanie lepiej jest zamówić już złożone..

  4. Jeżeli się nie znamy i jedyne co składaliśmy w życiu to regał za stówkę, to się nie radzę samodzielnie brać za składanie jeżeli chcemy mieć np. ładne meble kuchenne. Są firmy od tego. Nie biorą wiele (przynajmniej ja wiele nie dałem), a przynajmniej mam pewność, że to będzie wyglądać.

Zostaw komentarz

*