Zauważyłeś, że na ścianach w piwnicy pojawiły się nieestetyczne plamy, a powietrze przesiąknięte jest zapachem stęchlizny? Przyczyna jest oczywista – zbyt wysoki poziom wilgoci. Zastanawiasz się jak sobie z nią poradzić? Optymalne warunki cieplno-wilgotnościowe uzyskasz stosując wysokiej jakości osuszacze oraz nagrzewnice.

Osuszanie ścian piwnic

Konsekwencje pojawienia się wilgoci w piwnicy mogą być bardzo poważne np. rozwój grzybów i pleśni. To zjawisko nie tylko negatywnie wpływające na jej wygląd, ale mające niekorzystny wpływ na przechowywaną żywność, która w takich warunkach szybciej się psuje.

Dlaczego poziom wilgoci w piwnicy wzrasta? Przyczyną może być podniesiony stan wód gruntowych, nieprawidłowa konstrukcja bądź ekstremalne czynniki atmosferyczne np. ulewy prowadzące do zalań. Ważne jest więc w takich sytuacjach podjęcie działań, które zoptymalizują mikroklimat panujący w piwnicy. Pamiętajmy o zastosowaniu odpowiednich urządzeń – osuszaczy, pochłaniających wilgoć oraz nagrzewnic, które podniosą temperaturę w pomieszczeniu, co doprowadzi do odparowania wody nagromadzonej w ścianach. Ważne jest także zachowanie cyrkulacji powietrza między piwnicą a jej otoczeniem.

Jakie osuszacze wybrać?

Warunki wilgotnościowe w piwnicy poprawią m.in. osuszacze adsorpcyjne. Dzięki temu, że ich wydajność nie zmienia się w zależności od temperatury danego pomieszczenia oraz stopnia zawilgocenia, z powodzeniem zastosujesz ten typ osuszacza w chłodnej piwnicy. Zasada jego działania nie jest skomplikowana i polega na tym, że wilgoć z powietrza osadza się na płynie krzemionkowym, którym pokryty jest rotor (zjawisko adsorpcji). Decydując się na zakup osuszacza zwróćcie uwagę na parametry, by dopasować urządzenie do własnych oczekiwań m.in. na wydajność, czyli ilość pochłanianej wody w ciągu godziny, wygodę przenoszenia w dowolne miejsce czy poziom generowanego hałasu.

Osuszacze kondensacyjne są równie korzystnym rozwiązaniem prowadzącym do pozbycia się zbyt dużej wilgoci z piwnicy. Dzięki temu, że osuszacz tego rodzaju ma wysoką wydajność przy niskim zużyciu energii, jest mobilny i wytrzymały, warto mieć go w swoim domu. Osuszacz kondensacyjny składa się z parownika, który ochładza pochłonięte powietrze, co powoduje skraplanie wody na jego powierzchni.

Jak sobie poradzić z zalaną piwnicą

Co zrobić kiedy w wyniku intensywnych opadów deszczu lub awarii wodociągowej Twoja piwnica zostanie zalana? Niezawodnymi i niezbędnymi urządzeniami w takich okolicznościach są pompy zanurzeniowe DEDRA. Dzięki nim pozbędziecie się z pomieszczenia zarówno wody czystej, jak również zanieczyszczonej. Przed zakupem przyjrzyj się najważniejszym właściwościom pomp Derda, do których należą: maksymalne zanurzenie, wydajność (ilość wypompowanej wody w ciągu godziny) czy długość przewodu zasilającego.

Więcej informacji znajdziesz na wentsystem.com

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*