Kiedy na świat ma przyjść nowy człowiek, wszystko wywraca się do góry nogami. Przed młodymi rodzicami stoi nie lada wyzwanie. Muszą nie tylko wychować dziecko, ale także urządzić mu miejsce do spania, jedzenia, zabawy, a w późniejszym czasie do nauki. Początkowo miejsce dziecka najczęściej jest w łóżeczku, które stoi w pokoju rodziców. Później jednak dziecko należy przeprowadzić do jego pokoju.

Ile rodziców, tyle projektów na pokój dziecięcy. Istnieje naprawdę ogromne zróżnicowanie stylów w urządzaniu pokoju dla dziecka. Warto jednak pamiętać, że pokój ten będzie wielofunkcyjny. Ma spełniać zadania sypialni, biura, miejsca spotkań ze znajomymi i prywatnego kącika. Warto też mieć na uwadze kilka niezawodnych i sprawdzonych porad:

Podłoga

Podłoga do pokoju dziecięcego powinna być wykonana z miękkiego materiału, aby chronić w razie ewentualnych upadków dziecka. Powinna także być łatwa w czyszczeniu. Należy też zwrócić uwagę na to, czy podłoga posiada atesty bezpieczeństwa. I ostatnia, bardzo ważna rzecz, kolory. Powinny być pasujące do reszty pomieszczenia, niezbyt jaskrawe, ale kolorowe. Dobrym pomysłem są wykładziny.

Meble

Nie należy przesadzać z ilością mebli. W pokoju dziecka nie jest konieczna duża ilość różnego rodzaju mebli, a jedynie te najważniejsze. Łatwiej będzie zachować tam porządek, a to wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka.

Ściany

Ściany powinny być kolorowe i miłe dla oka, jednak nie powinny być zbyt rzucające się w oczy i jaskrawe. Nie jest dobrym pomysłem malowanie ścian w dziecięcym pokoju na czerwono czy niebiesko. Tutaj sprawdzą się delikatne, pastelowe kolory. Można również zaszaleć z tapetą, np. wytapetować jedną ścianę, tapetą z jakimś delikatnym motywem pasującym kolorystycznie do koloru ścian.

Łóżko

Do spania lepsze będzie łóżko niż kanapa. Dziecko, które się rozwija z pewnością potrzebuje wygodnego miejsca do spania. Kanapa na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem. Doskonałe natomiast jest łóżko, najlepiej takie, którego długość można regulować.

Urządzając pokój dla dziecka, warto mieć na uwadze te kilka powyższych porad, a z pewnością ułatwią one zadanie.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Wiele zależy też od tego, czy pokój ma być urządzony dla dziewczynki, czy chłopczyka. Pamiętajmy o dużej ilości wolnej przestrzeni.

Zostaw komentarz

*