Belgijski producent grzejników Jaga znany jest z nowatorstwa, estetyki i inteligentnych rozwiązań. Firma założona w latach sześćdziesiątych stopniowo stała się jednym z pionierów techniki grzewczej.

Jaga wprowadziła na rynek kilka ciekawych wartych uwagi rozwiązań technologicznych. Jednym z nich jest system Low-H2O stosowany w grzejnikach z linii Energy Savers. Wychodząc z założenia, że dobra instalacja centralnego ogrzewania musi przede wszystkim szybko reagować na wszelkie zmiany temperatury, w technologii Low-H2O znacznie zmniejszono pojemność wodną grzejników. Kumulują one znacznie mniej ciepła, a efektywność i wydajność ich pracy oparta jest na dynamice – na zmiany temperatury i parametrów.

Superszybka reakcja grzejników Jaga Low-H2O

Grzejniki wyposażone w elementy Low-H2O reagują trzykrotnie szybciej niż tradycyjne kaloryfery. Odpowiednia automatyka zapewnia utrzymanie temperatury na stałym poziomie, a efektywność grzejna wspomagana jest dodatkowo czynnikami zewnętrznymi.

Technologia DBE

W przypadku dużego nasłonecznienia, a więc ciepła ogrzewającego pomieszczenia w wyniku działania promieni słonecznych, inteligentne grzejniki błyskawicznie reagują wychłodzeniem, dzięki czemu w pomieszczeniu utrzymywana jest temperatura na stałym poziomie przy jednoczesnym, ograniczonym zużyciu energii.

Kolejnym inteligentnym rozwiązaniem jest technologia DBE oparta na automatyce i mechanice, dzięki odpowiednio wbudowanym wentylatorom i elektronicznej regulacji poziomu generowanego ciepła, grzejniki z systemem DBE działają bardzo dynamicznie i pozwalają na oszczędność energii elektrycznej na poziomie od 15 do 25 %.

Z czego wykonany jest grzejnik Jaga Low-H2O?

Wymiennik ciepła Jaga Low-H2O nie jest wykonany ze stali, ale z materiałów o najlepszej przewodności cieplnej – miedzi i aluminium, dzięki którym ciepło błyskawicznie przekazywane jest do pomieszczenia. Doskonała przewodność umożliwia obniżenie temperatury zasilającej! Układ dystrybucji wody poprzez matrycę nawet 16 rur miedzianych i zoptymalizowany, falisty kształt lameli aluminiowych maksymalizuje przenoszenie ciepła z centralnego ogrzewania do powietrza.

System Oxygen

Jaga oferuje też system Oxygen – połączenie ogrzewania i wentylacji. Jest to system wymiany powietrza z otoczeniem zewnętrznym. W przypadku gdy czujnik zarejestruje znaczny wzrost zawartości dwutlenku węgla czy wilgoci w pomieszczeniu – następuje wymiana powietrza. Wyposażenie w dodatkowe filtry sprawia, że powietrze czerpane z zewnątrz jest oczyszczone z pyłów i bakterii i pozbawione zapachu.

Review overview

Walory estetyczne8
Oszczędność9
Cena6

Summary

7.7
Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Komentarze

    1. Można je stosować jako uzupełnienie. Ogrzewanie podłogowe zapewnia temperaturę podstawową, a szybko reagujące grzejniki Low-H2O zapewniają dopasowanie i stałą temperaturę

    1. Grzejniki Low-H2O są znacznie lżejsze, zawierają mniej wody niż inne dostępne rozwiązania, w szczególności ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu nie potrzebują dużo czasu by się nagrzać, tylko od razu przekazują ciepło do pomieszczenia.

  1. Powiem szczerze, że w ogóle to nie przypomina tradycyjnych grzejników, wygląda super nowocześnie i pasować będzie znakomicie do modernistycznych przestrzeni. Ciekawe tylko ile to kosztuje.

Zostaw komentarz

*