Remont nie musi oznaczać prywatnego końca świata. Światełkiem w tunelu może być zatrudnienie ekipy fachowców, którzy zrobią go za nas. Ważne jest, by byli to ludzie sprawdzeni i godni zaufania.

Nic nie działa lepiej niż poczta pantoflowa. Dlatego mając w perspektywie remont, warto już kilka tygodni, a nawet miesięcy wcześniej, rozpytać rodzinę i znajomych o godnych polecenia fachowców od remontów. Na ogół, nawet jeśli ktoś dawno nie robił remontu osobiście, to zna kogoś, kto go robił, w ostateczności zna kogoś, kto zna kogoś, kto się właśnie skończył remontować. Prawdziwi fachowcy mają kalendarz wypełniony kilka miesięcy naprzód, dlatego poszukiwań nie można odkładać na ostatnią chwilę.

Dobrym rozwiązaniem jest też przegląd lokalnej prasy i ogłoszeń na tablicach umieszczonych zazwyczaj w okolicach sklepów. Raz na jakiś czas pojawiają się ogłoszenia o usługach malarzy, tynkarzy, cykliniarzy czy glazurników. Przy okazji warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kogo tak naprawdę będziemy potrzebować. Jeśli remont ma objąć także hydraulikę i elektrykę, to prawdopodobnie będziemy potrzebować więcej niż jednej ekipy. Rzadko który malarz ma uprawnienia do zakładania instalacji elektrycznej. Fachowców znalezionych z ogłoszenia warto zapytać o referencje. Dobrze jest też sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z firmą-krzak.

Można także samemu dać ogłoszenie o poszukiwaniu wykonawców do remontu. W tym wypadku jednak trzeba zachować maksymalną czujność, na ogłoszenia mogą odpowiedzieć ludzie szukający łatwego zarobku, niekoniecznie znający się na budownictwie.

W dobie nowoczesnych technologii bardzo dobrym źródłem wiedzy jest internet. Na branżowych portalach internetowych i forach można zyskać garść cennej wiedzy. Wyszukiwarki znajdą wszystkie lokalne firmy, podadzą też numery telefonów. Bez problemu można zadzwonić i zadać kilka wstępnych pytań, by wiedzieć, czy warto w ogóle umawiać się na spotkanie. Pierwszym filtrem niewątpliwie będzie cena, każdy ma jakiś określony budżet na remont. Drugim – dostępność fachowców. Wiadomo – każdy chciałby szybko, ale jeśli fachowiec dostępny jest „od ręki”, powinno nam to dać do myślenia.

Szukając fachowców do remontu, warto postawić na kompleksowe usługi firmy specjalizującej się właśnie w remontach, na przykład www.completehome.pl. W takiej firmie zatrudnieni są fachowcy z różnych branż. Dla klienta istotne jest to, że podpisuje jedną umowę i dostaje gwarancję na wykonane usługi od jednej firmy. Nad całością prac czuwa jedna osoba, do której obowiązków należy także kontakt z klientem i uzgadnianie na bieżąco wszystkich szczegółów. To wygodne rozwiązanie i na ogół tańsze niż w przypadku zatrudniania kilku różnych ekip do poszczególnych zadań.

Tagi:
Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*