Współczesne wymagania stawiane urządzeniom wytwarzającym lub wykorzystującym energię w procesach produkcyjnych i przemysłowych nie wykluczają możliwości skorzystania ze sprawdzonych i funkcjonujących od lat urządzeń oraz układów instalacyjnych. Choć mogłoby się wydawać, że wraz z upływem lat tracić będą one na znaczeniu z uwagi na powstawanie nowych, alternatywnych metod produkcji energii, które z uwagi na większą efektywność oraz sprawność, a także ze względu wykorzystanie nowoczesnych technologii, w rzeczywistości zjawisko to nie ma w zasadzie miejsca.

Niewątpliwą zaletą stosowanych od lat technologii, maszyn i urządzeń, takich jak między innymi kotły parowe i wodne, jest dobra znajomość metod i zasad ich działania przez wiele tysięcy inżynierów i konstruktorów, a także doskonalone z biegiem czasu mechanizmy i patenty, które pozwalają urządzeniom tym wciąż konkurować na rynku wytwarzania i przetwarzania energii. Nie może więc dziwić, że kotły parowe nadal często wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu, zachęcając przedsiębiorców do zakupu konkurencyjną ceną, tanimi kosztami eksploatacji oraz niską awaryjnością. Należy przy tym zauważyć, że oferowane aktualnie przez większość producentów i dystrybutorów urządzenia i układy zapewniają możliwie wysoką sprawność pracy, niwelując jednocześnie do jak najmniejszego poziomu stopień szkodliwego oddziaływania na środowisko naturalne w procesie przemysłowym. Konstruktorzy kotłów parowych coraz częściej podejmują też współpracę ze specjalistami z innych sektorów inżynierii, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie przy ich produkcji nowoczesnych palników i innych części, które zmniejszają emisję szkodliwych substancji oraz przyczyniają się do wzrostu wydajności oraz możliwej do wytworzenia energii cieplnej.

Kotły parowe z powodzeniem wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu i gospodarki jako niezawodny i tani sposób dostarczania energii potrzebnej do zasilania lub przeprowadzania procesów fizycznych i chemicznych. Stosuje się je w przedsiębiorstwach z przemysłu kosmetycznego i chemicznego, dzięki czemu możliwe jest wytwarzanie perfum i kremów, produkcja leków i szczepionej, sterylizacja produktów wyposażenia medycznego, a także działanie reaktorów chemicznych. Zachodzące w kotłach parowych procesy spalania, pozwalające na wytworzenie pary wykorzystywanej w dalszym procesie produkcyjnym, z powodzeniem stosowane są także w przemyśle samochodowym i metalurgicznym (do obróbki metali oraz galwanizacji) oraz naftowym, gdzie wykorzystuje się kotły te do magazynowania i dystrybucji ciężkich olejów. Szeroko stosowane są także w różnych sektorach przemysłu spożywczego, poczynając od produkcji żywności dla dzieci, napojów oraz produktów mlecznych, poprzez wspomaganie pracy piekarni czy rzeźni, a na utylizacji odpadów zwierzęcych kończąc. Oczywiście na tym nie kończą się możliwe i praktyczne zastosowania kotłów parowych. Z technologii tych korzysta się także w wielu innych branżach przemysłu, których nie sposób wyczerpująco wymienić z uwagi na ich różnorodność i liczbę.

Więcej na: http://www.babcock-wanson.pl/produkty_kotly_parowe.aspx

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*