Chciałbyś mieć własne cztery kąty? Szybko, bez wieloletniego czekania na wybudowanie domu? Teraz jest to możliwe.

Co prawda zdania na temat domów prefabrykowanych są mocno podzielone. To jednak znajdzie się mnóstwo ich zwolenników. Powszechne opinie mogą być mylące, tym bardziej, że wiele z nich jest bezmyślnie powielanych. Uchodzą one niekiedy za fakty, a tymczasem są nieuzasadnionymi opiniami. Przedstawiamy kilka sprawdzonych faktów, udowadniając tym samym zalety tego sposobu budowania domu.

FAKT: Dom prefabrykowany do dobre rozwiązanie dla oszczędnych

To prawda pod wieloma względami. Budowa takiego domu idzie szybko i sprawnie. To ważne w przypadku, kiedy bierzesz np. kredyt na dom. Raty trzeba spłacać, a tradycyjna budowa potrafi się przeciągać latami. Tymczasem dom prefabrykowany może powstać nawet w zaledwie kilka miesięcy. Znacznie zminimalizujesz, zatem czas od momentu zaciągnięcia kredytu do chwili zamieszkania. Jeśli potrzebujesz własnego kąta, a nie chcesz kupować mieszkania czy też marzysz o domu, ale nie możesz sobie pozwolić na jego wieloletnią budowę – zdecyduj się na dom prefabrykowany.

FAKT: Dobry fabrykowane są trwałe

Czasami uważa się, że technologie w Polsce nie są na tyle rozwinięte, aby mieć gwarancję, że taki dom przetrwa naprawdę długo. Tymczasem jest to błędne myślenie. W Polsce stosowane technologie w zakresie produkcji domów prefabrykowanych nie są nic gorsze. Firmy obecne na rynku mają duże doświadczenie, wciąż poszerzają ofertę gotowych projektów. Poszczególne elementy, produkowane są ze świetnych jakościowo materiałów. Również sam etap składania domu na placu budowy przebiega profesjonalnie. Ściany, dach, stropy i inne części są odpowiednio mocowane, aby całość była trwała i bezpieczna. Ponadto producenci dają gwarancję na swoje wyroby. W przypadku większości jest to nawet 50 lat!

FAKT: Domy prefabrykowane można modyfikować

Jak najbardziej i można zrobić to dużo prościej niż w przypadku tradycyjnego domu. Można przestawić ścianki działowe. Również inne, większe prace są możliwe i mniej inwazyjne niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.

FAKT: Domy prefabrykowane mają tradycyjne fundamenty

Mimo, że dom budowany jest z elementów, które powstają w fabrykach, a następnie składane są na placu budowy, to fundamenty przygotowuje się tradycyjną metodą. Przede wszystkim, dlatego, że jest to podstawa domu, która musi być solidna. Chociaż obecne technologie umożliwiają prefabrykowanie domu wraz z podstawą, to jednak w Polsce większość inwestorów decyduje się na tradycyjne fundamenty.

FAKT: Dostępnych jest wiele projektów domów prefabrykowanych

To prawda, że typowych „gotowców” jest coraz więcej. Zaskakują oryginalnością. Wbrew pozorom nie są to też małe domki. Modne są również projekty, gdzie łączy się różnorodne materiały, np. drewno. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wystarczy przejrzeć projekty, których jest bez liku. Firmy zajmujące się produkowaniem domów, często posiadają bazę gotowych projektów.

Artykuł powstał dzięki firmie MD BudInvest – zapoznaj się z ofertą http://mdbudinvest.com.pl/oferta/ prefabrykatów betonowych. Oferta obejmuje wyroby wysokiej jakości, posiadające niezbędne badania i certyfikaty zgodne z obowiązującymi normami.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*