Ciepła woda to jeden z najważniejszych czynników warunkujących komfort życia; dla większości jest to ogólnie dostępne, oczywiste udogodnienie. Niekiedy jednak brak jest dostępu do sieci komunalnej (domki jednorodzinne), do instalacji z ciepłą wodą lub sieci gazowej. Wtedy idealnym rozwiązaniem są elektryczne podgrzewacze wody.

Ogrzewacze przepływowe

W przeciwieństwie do pojemnościowych ogrzewaczy wody, które podgrzewają i magazynują określoną objętość wody, ogrzewacze przepływowe podgrzewają tylko taką ilość wody, jaka zaspokaja bieżące potrzeby. Impulsem do rozpoczęcia podgrzewania wody jest odkręcenie kranu. Dla ogrzewaczy przepływowych nie odnotowuje się strat energii wynikających z ogrzewania wody w nadmiarze, ponad aktualne zapotrzebowanie oraz podyktowanych przepływem wody w rurach. Montaż blisko punktu poboru wody gwarantuje natychmiastowe jej ogrzanie i minimalne straty energii. Jak widać, ekonomia to jeden z głównych motywów wybory elektrycznych podgrzewaczy przepływowych.

Inną niewątpliwą zaletą podgrzewaczy przepływowych są ich kompaktowe rozmiary. Istnieje możliwość zamontowania ich pod każdym kątem, w dowolnym miejscu, nawet w łazience o bardzo małych gabarytach.

Wydajność tego typu podgrzewaczy jest znaczna, najmniejsze ogrzewają wodę w objętości 1- 2 litrów na minutę z temperatury 10 do 50 stopni Celsjusza.

Jakie rozwiązania technologiczne wykorzystano w elektrycznych podgrzewaczach wody? Najważniejszym elementem wyposażenia jest grzałka w szklanej lub porcelanowej osłonie, odseparowana skutecznie od wody. Innym istotnym elementem jest drut oporowy- podczas przepływu prądu drut ulega nagrzaniu, a woda odbiera jego ciepło. Wraz z ogrzaniem wody drut zwiększa swą długość, zaś ostygniecie wody generuje powrót druta do pierwotnej wielkości. Skutecznie zapobiega to osadzaniu kamienia na drucie i gwarantuje funkcjonalność urządzenia.

Typy elektrycznych podgrzewaczy wody

1. Ciśnieniowy podgrzewacz wody- przeznaczony do montażu obok prysznica lub pod umywalką; tym, co go wyróżnia, jest mechaniczne zabezpieczenie ciśnieniowe z zaworem zwrotnym, zapobiegające cofaniu wody do sieci wodociągowej.

2. Podgrzewacz podumywalkowy- montowany pod umywalką lub obok kabiny prysznicowej; kompaktowe wymiary i możliwość montażu pod każdym kątem czyni z nich bardzo funkcjonalne urządzenia.

3. Podgrzewacz nadumywalkowy- montowany nad umywalką, bardzo blisko punktu poboru wody, co znacznie skraca czas oczekiwania na ciepłą wodę.

Elektryczne podgrzewacze wody Dafi to oszczędność miejsca, energii i finansów, stanowiąca doskonałą alternatywę dla tradycyjnych systemów ogrzewania wody.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*