Pianka poliuretanowa jest innowacyjnym materiałem termoizolacyjnym, który z powodzeniem stosuje się zamiast wełny mineralnej czy drzewnej, a także celulozy oraz styropianu. Ze względu na swoje liczne zalety pianka PUR znalazła szerokie zastosowanie w budownictwie jako zdecydowanie lepszy materiał izolacyjny, niż dotychczas wykorzystywane, tradycyjne materiały. Szczegółowe informacje na temat możliwości termoizolacyjnych oraz cen izolacji natryskowych dostępne są na stronie https://cels.pl/ocieplanie-piana/ocieplanie-pianka-cennik/

Główne zalety pianki poliuretanowej

Warto pamiętać, że pianka PUR jako niezwykle lekki materiał o znakomitych właściwościach izolacyjnych jest także niezwykle trwały. W praktyce oznacza to również, że nie traci swoich parametrów izolacyjnych wraz z upływem czasu. Wyróżnia się także wysoką efektywnością, co sprawia, że eliminuje występowanie tzw. mostków termicznych zapewniając doskonałą szczelność. Wiąże się to z jej kolejnymi właściwościami – pianka poliuretanowa rozszerzając się po natryskiwaniu zapewnia znacznie lepszą szczelność niż inne dostępne materiały termoizolacyjne. Dzięki temu, że pianka PUR występuje w płynnej postaci – poprzez aplikację za pomocą pistoletu ciśnieniowego – pozwala dotrzeć do różnych, trudno dostępnych miejsc skutecznie je izolując.

Materiał bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt

Pianka PUR składa się najczęściej z dwóch istotnych komponentów. Jeden stanowi mieszanina izocyjanianów, dzięki której pianka staje się elastyczną i trwałą powłoką. A drugi składnik zawiera klika ważnych substancji, m.in. alkohole wyższego rzędu, katalizator i gaz, którzy umożliwia spienianie zamykając jednocześnie powstałe pory. Pianka powstaje pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez specjalną głowicę w pistolecie natryskowym. Podczas aplikacji tworzy szczelną, lekką i elastyczną warstwę gwarantującą znakomitą hydro i termoizolację. Po aplikacji pianka jest materiałem nieszkodliwym dla zdrowia, a docieplone wnętrza mogą być wykorzystane jako pomieszczenia mieszkalne. Pianka jest materiałem przyjaznym dla środowiska – nie pyli się i nie emituje żadnych zapachów. Strych ocieplony metodą natryskową za pomocą pianki PUR można zagospodarować nie tylko na pomieszczenia techniczne, ale także urządzić pokój mieszkalny czy biuro.

Uniwersalny materiał izolacyjny

Pianka poliuretanowa to alternatywa wobec styropianu, celulozy, a także wełny mineralnej. Jest to wyjątkowo wszechstronny materiał, gdyż w zależności od swojego rodzaju oraz parametrów może bez trudu zastępować polistyren XPS, czyli popularny styropian, a także wełnę mineralną. Warto także pamiętać, że ten materiał izolacyjny zapewnia także świetną barierę akustyczną skutecznie wygłuszając wnętrza.

Doskonałe właściwości termoizolacyjne

Pianka PUR słynie ze swoich znakomitych właściwości termoizolacyjnych. Zimą doskonale chroni poszczególne pomieszczenia chroni przed utratą ciepła, a latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się domu. Współczynnik λ pianki PUR wynosi w zależności od jej rodzaju od 0,020 – 0,038 W/(m*K) . W efekcie oznacza, że jest najlepszym materiałem termoizolacyjnym dostępnym na rynku Dlatego tak doskonale sprawdza się jako materiał termoizolacyjny na poddaszu, choć praktycznie jest wykorzystywana we wszystkich częściach budynku chroniąc również stropy czy nawet fundamenty. Poza tym piankę pur stosuje się również do ocieplenia budynków gospodarczych.

Dostępne rodzaje pianki poliuretanowej

Obecnie można wykorzystać piankę PUR o różnej strukturze. Ma to ścisły związek z jej składem, gdyż wyróżniamy piankę jednoskładnikową oraz piankę PUR złożoną z dwóch składników. Ten drugi rodzaj pianki poliuretanowej powstaje w wyniku reakcji dwóch składników płynnych, wymienionych już izocyjanianów oraz polioli. Charakteryzuje się bardziej zwartą strukturą, co zapewnia mu większą trwałość, ponadto znacznie szybciej wysycha. Dzięki tym ważnym właściwościom pianki – natryskowa metoda ocieplania budynków uznana została za najszybszy i jeden z najbardziej skutecznych sposobów ocieplania budynków.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*