Wielkie sprzątanie wiąże się z ogromnym wyzwaniem logistycznym. Wymaga strategii i sojuszników. Wielkie sprzątanie kojarzy się z wiosną, ale z powodzeniem może być też przeprowadzone w dowolnym, dogodnym terminie. Bardzo ważnym sojusznikiem domowników w takim przedsięwzięciu jest pomoc pani sprzątającej. Oto dlaczego warto skorzystać z jej usług.

Dlaczego warto zatrudnić pomoc domową?

Pomoc pani sprzątającej to już obecnie właściwie standard. Dzieje się tak, ponieważ większość z nas pracuje, wychowuje dzieci, prowadzi dom i to wszystko sprawia, że brakuje czasu na różne sprawy. Dlatego pomoc domowa to po prostu sposób na ułatwienie życia i dzięki temu zyskanie paru chwil dla siebie lub rodziny. Wystarczy zatrudnić pomoc domową chociażby na kilka godzin tygodniowo, aby zyskać zupełnie nową jakość życia.

Jaki wybrać zakres obowiązków?

Oczywiście zakres obowiązków, które powierzymy pani sprzątającej, będzie zależał od indywidualnych potrzeb rodziny. Pomoc domowa może wykonywać wiele czynności, potrzebnych w każdym domu: sprzątanie, pranie, prasowanie, mycie okien, robienie zakupów, gotowanie, dbanie o ogród czy opieka nad domowym pupilem. W zależności od tego, jak bardzo domownicy są zapracowani, należy ustalić obowiązki pomocy domowej. Może to być praca doraźna – kilka godzin w tygodniu albo systematyczna, codzienna. Wszystko zależy od ustalenia zasad.

Jak zatrudnić pomoc domową?

Aby zatrudnić pomoc domową, w pierwszej kolejności warto przejrzeć odpowiednie strony internetowe, takie jak www.pomocedomowe.pl, które zamieszczają profile kandydatek do pracy. Tam można znaleźć idealną osobę dla siebie. Trzeba na pewno wziąć pod uwagę osobowość pomocy, odpowiednią motywację i takie cechy, jak dokładność, pracowitość , odpowiedzialność. Może przydać się także rekomendacja znajomych, ponieważ opinia o kandydatce jest bardzo cenna. W pracy pomocy domowej niezwykle ważne jest doświadczenie w prowadzeniu domu, dlatego takie panie są szczególnie cenione. Stawka za pracę będzie zależała od ilości godzin pani sprzątającej, jej zakresu obowiązków, a także miasta, w którym pracuje. Na pewno sprzątanie w Poznaniu (zobacz) będzie droższe niż w małej miejscowości.

Pomoc domowa a generalne porządki

Wiele kobiet dzielnie radzi sobie z wszystkimi obowiązkami z pomocą domowników przez cały rok – do czasu, kiedy przychodzi moment na kapitulację. Nadchodzą generalne porządki i właśnie wtedy zatrudniana jest pani sprzątająca. Do takich robót na pewno należy mycie okien, ale także bardzo często decydujemy się na czyszczenie ścian, ponieważ one również noszą ślady codziennego użytkowania: otarcia od oparć krzeseł, rysunki małych dzieci, plamy, które zostawiły zwierzęta…

Jak czyścić ściany?

Rozwiązaniem, które chroni nas przed zabrudzeniami, jest oczywiście pomalowanie ścian farbami o zwiększonej odporności na ścieranie lub ceramiczne farby plamoodporne. Jednak nie oznacza to, że zabrudzenia się nie zdarzą. Wtedy, aby nie zmyć farby, z pomocą przyjdzie doświadczona pomoc domowa, która na pewno zna najlepsze metody na czyszczenie ścian. Niewielkie zabrudzenia najlepiej jest myć ciepłą wodą lub taką z dodatkiem płynu do naczyń. Rekomendowany jest także ocet lub amoniak rozpuszczone w wodzie. Tłuste lub oleiste plamy należy potraktować mąką ziemniaczaną, chlebem lub mydłem malarskim.

Nie tylko, kiedy nadchodzą generalne porządki, a także na co dzień, warto zatrudnić pomoc domową, by odciążyć się nieco od natłoku obowiązków. Z pewnością dla wielu z nas nie będzie to uciążliwe dla domowego budżetu, a da w zamian wiele korzyści.

Tagi:
Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*