Drewno nigdy się nam nie znudzi

Bez dwóch zdań przykładamy coraz większa uwagę do tego, by wnętrza naszych domostw nie były już zlepkiem przypadkowo dobranych do siebie elementów. Mając nierzadko większe fundusze i możliwości, decydujemy się na to, co faktycznie nam się podoba. W przypadku podłóg nie ma sensu iść na ustępstwa, gdyż niewątpliwie nie bez znaczenia jest powierzchnia, po której stąpamy każdego dnia.

Zasadniczo nasz wybór często ogranicza się do dwóch wariantów: kafelek lub drewna. Drugi z nich zdecydowanie ma więcej wspólnego z naturą i ma znacznie większą rzeszę zwolenników. Parkiety mają to do siebie, że świetnie się prezentują w zestawieniu niemal ze wszystkim, czego nie można powiedzieć o kafelkach.

Współcześnie produkowane podłogi z drewna to w rzeczy samej dość innowacyjne i wytrzymałe konstrukcje, czego świetnym przykładem niech będzie chociażby deska barlinecka. Mimo upływu lat wciąż doskonale się prezentuje. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to zawsze można poddać ją renowacji. W rzeczy samej odpowiednio wykonane cyklinowanie deski barlineckiej (czytaj więcej) może przynieść niesamowite efekty.

pudełko na deskach
fot. materiały nadesłane

Każda deska ma dwa końce

Decydując się na podłogę wykonaną z drewna niewątpliwie trzeba pamiętać także o pewnych niedogodnościach z tego tytułu. Z pewnością musimy stać się bardziej ostrożni i za wszelką cenę unikać rozlewania wody na parkiet. Oczywiście zwykle dysponuje on warstwami ochronnymi, jednak nie z pewnością lepiej będzie nie fundować im kolejnego zalania.

Drewno na ogół cechuje się określoną trwałością i trzeba pamiętać o tym, że w miejscach o dużym natężeniu ruchu szybko może utracić swoje pierwotne walory wizualne. Jednak nie powinno nas to przesadnie martwić, ponieważ renowacja deski barlineckiej jest normalnym procesem. Wręcz zaleca się co jakiś czas takie odświeżenie, które w praktyce będzie też tańszym rozwiązaniem, niż kładzenie nowej podłogi.
Pewne jest, że odnawianie deski barlineckiej, czy też innej podłogi powinno przebiegać w określony sposób. Najczęściej pierwszym krokiem podejmowanym przez fachowców jest cyklinowanie, czyli zdarcie zniszczonej warstwy parkietu. Dopiero potem następuje ponowne lakierowanie, które pozwala przywrócić podłodze dokładnie ten sam blask, którym cechowała się w dniu pierwotnego montażu.

Wszystko lśni jak dawniej

deski w jadalni
fot. materiały nadesłane

Zważywszy na to, że koszt wymiany podłogi w całym domu może wiązać się ze znacznymi kosztami, z pewnością warto rozważyć w przypadku deski barlineckiej cyklinowanie (zobacz). Ten w pełni bezpieczny dla parkietu proces nie jest kosztowny. Oczywiście bezpośrednio po nim następuje jeszcze jedna czynność. Chodzi tutaj o lakierowanie deski barlineckiej, które wieńczy renowację. Nie trudno się domyślać, że jej efekty są czymś wspaniałym dla oka. Parkiet na ogół mieni się tak, jakby dopiero co został zamontowany i wypolerowany.

Żeby wszystko przebiegło jak trzeba, najlepiej zaangażować do pracy fachowców dysponujących nie tylko odpowiednim sprzętem, ale także wiedzą i doświadczeniem. Takie osoby będą w stanie szybko ocenić sytuację i przejść do działania. Wszak np. szlifowanie deski barlineckiej trzeba robić umiejętnie, by nie zetrzeć zbyt grubej warstwy parkietu.

Do grona działających na terenie Warszawy i okolic specjalistów znających się na przywracaniu dawnego blasku podłogom wykonanym z deski barlineckiej i nie tylko z pewnością można zaliczyć Parkieciarza Mix Parkiet.

Więcej informacji na temat świadczonych przez wspomnianą firmę usług można znaleźć m.in. tutaj: http://www.parkiety-warszawa.com. Drewniana podłoga mimo upływu lat wciąż może cieszyć oko.

Decydując się na proces renowacji z pewnością uzyskamy efekt w postaci połyskującego parkietu. Pamiętajmy tylko o tym, by powierzyć prace związane z odnowieniem komuś, kto zna się na rzeczy.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*