Co zrobić z dachem, na którym przez lata nazbierało się mnóstwo zabrudzeń, grzybów i porostów? Rozwiązaniem wcale nie musi być kosztowna wymiana dachówek. Warto skorzystać z usług firm zajmujących się profesjonalnym czyszczeniem i impregnacją dachu.

Na jakie zabrudzenia narażony jest dach?

Dach narażony jest bezpośrednio na działanie czynników atmosferycznych i biologicznych. Na jego wygląd i stan wpływają kwaśne deszcze, zawieje i zamiecie pyłu oraz kurzu, wreszcie wilgoć, która sprzyja rozwojowi grzybów, glonów i porostów. To wszystko sprawia, że po kilku latach dach Twojego domu może stracić swój atrakcyjny wygląd, zaburzając estetykę budynku.

Czyszczenie – jakie niesie korzyści?

Profesjonalne czyszczenie dachów gwarantuje usunięcie nawet najcięższych zabrudzeń, których nie jesteś w stanie zmyć podczas samodzielnego czyszczenia myjką ciśnieniową. Firmy świadczące takie usługi używają w tym celu myjek o ciśnieniu na tyle wysokim, że radzi sobie z najtwardszymi zabrudzeniami, jednocześnie nie uszkadzając dachówek lub blachy dachowej. Mycie wspomagane jest przez środki, które neutralizują glony, grzyby i inne czynniki biologiczne. Dzięki temu Twój dach:

  • wraca do wyglądu z nowości,
  • pozbawiony jest niechcianych porostów lub grzybów,
  • podnosi wartość domu na rynku wtórnym.

Przebieg profesjonalnego czyszczenia dachu

Czyszczenie musi być poprzedzone przez sprawdzenie stanu technicznego dachu oraz ewentualną wymianę uszkodzonych dachówek. Następnie nakłada się głęboko penetrujący środek, który neutralizuje porosty, grzyby i glony, a także zapobiega powstawaniu nowych zarodników. Na końcu należy spłukać wszystkie zabrudzenia wysokociśnieniową myjką.

Zobacz ofertę czyszczenia dachu przez profesjonalistów – Grupę Biotop: https://www.grupabiotop.pl/czyszczenie-dachowek/

Impregnacja – wydłuż żywotność dachu

Impregnacja dachu jest wartą rozważenia opcją uzupełniającą czyszczenie. Specjalistyczne środki nadają blachom lub dachówkom odporność na wiele czynników, m.in. na:

  • pękanie podczas mrozów,
  • wchłanianie wody,
  • porastanie mchami, glonami i grzybami,
  • kwaśne deszcze,
  • promienie UV.

Na powierzchni impregnowanego dachu zabrudzenia osadzają się z większą trudnością. Ponadto jego powierzchnia staje się znacznie łatwiejsza do ponownego czyszczenia.

Na czym polega impregnacja?

Po dokładnym wyczyszczeniu dachu nakłada się na niego dwie warstwy głęboko penetrującego środka impregnującego. Dzięki zastosowaniu hydrodynamicznej metody preparat lepiej penetruje dachówki.

Impregnacja dachu – cena

Ceny impregnacji dachu zaczynają się od około 20 zł za metr kwadratowy, co oznacza, że zaimpregnowanie dachu o powierzchni 150 metrów kwadratowych wyniesie Cię około 3000 złotych.

Zobacz ofertę na impregnację dachu przez Grupę Biotop: https://www.grupabiotop.pl/impregnacja-dachowek/

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*