Czyszczenie wszelkich zewnętrznych elementów domu czy podwórka jest zdecydowanie trudniejsze niż utrzymanie w czystości pomieszczeń i przestrzeni wewnętrznych. Każdy jednak chce, by przestrzeń zewnętrzna jego gospodarstwa domowego też była estetyczna. Przecież podwórko, podjazd do domu, ogród to pierwsze rzeczy, które wiedzą przyjeżdżający goście. Warto więc zadbać o schludny wygląd swojego podwórka.

Wiadomo, że podwórko w czystości łatwo utrzymać wtedy, kiedy nie służy ono niczemu szczególnemu poza rodzinnym relaksem czy normalnym użytkowaniem. Sprawa znacznie się komplikuje, kiedy takie podwórko to miejsce użytkowane na wsi, gdzie właściciel prowadzi małe gospodarstwo, to samo tyczy się wszelkich przestrzeni, gdzie umieszczone są na przykład warsztaty samochodowe. W gospodarstwach kostka jest narażona na wszelkie zabrudzenia biologiczne, przy warsztatach samochodowych jest zaś narażona na zabrudzenia olejami, smarami i wszelkimi innymi środkami stosowanymi do napraw samochodów.

Poza elewacją zewnętrzną budynków znacznemu zniszczeniu i dużym zabrudzeniom ulega kostka brukowa. Wykorzystanie kostki brukowej w przestrzeni podwórka jest bardzo praktyczne. Kostka brukowa jest bowiem materiałem trwałym, wygląda estetycznie, można nią wyrównać powierzchnię podjazdu czy też wyłożyć ścieżki w ogrodzie. Kostka jest jednak narażana na działanie warunków atmosferycznych i działalność człowieka. Nie chodzi już tylko o jazdę samochodem po kostce, ale na przykład o przeprowadzane w domu remonty, które zawsze w jakiejś mierze dzieją się na zewnątrz. Wtedy kostka brukowa narażona jest na zabrudzenia cementem, zachlapanie farbami, a nawet częściowe obicia ostrymi narzędziami.

Czysta kostka brukowa stawia jednak przed właścicielami podstawowe warunki:

  • systematyczne czyszczenie
  • odpowiednie użycie środków czyszczących
  • dostosowanie odporności kostki do jej użytkowania

Profesjonalnym czyszczeniem kostek brukowych zajmują się też specjalne firmy, które dysponują odpowiednim sprzętem czyszczącym. Podstawowym warunkiem odpowiedniego umycia kostki jest posiadanie odpowiedniego sprzętu czyszczącego, dostosowanego do wymagań danego materiału. Taką kostkę brukową, która zabrudzona jest przede wszystkim kurzem, łatwo wyczyścić wodą pod wysokim ciśnieniem. Jeśli jednak kostka ulega zabrudzeniu farbami, cementem, smarem albo olejami samochodowymi, to trzeba już sięgnąć po specjalistycznej środki myjące.

Specjalistyczne czyszczenie kostki brukowej przebiega głównie zgodnie z metodami wodno-strumieniowymi. Chodzi oczywiście o wykorzystanie wody z dodatkiem odpowiednich środków czystości pod odpowiednim ciśnieniem, tak by brud z kostki wymywał się i nie pozostawał w szczelinach między kostkami. Odpowiednie umycie kostki brukowej potrafi przywrócić jej dawny blask i estetyczny wygląd. Warto jednak pamiętać o tym, że tylko odpowiednio utrzymana w czystości kostka brukowa będzie najlepszą ozdobą podwórka. Trzeba ją myć systematycznie i dbać o użycie odpowiednich środków i metod czyszczących.

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany przez firmę Ostech www.czyszczenie-techniczne.pl – czyszczenie od A do Z – usługi zawsze na najwyższym poziomie.
Artykuł gościnny

Artykuł gościnny

Treści gościnne mogą zawierać lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez partnerów serwisu. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Kostka brukowa bardzo ładnie wygląda, ale jak przyjdzie o nią zadbać to już niestety nie jest tak kolorowo.

Zostaw komentarz

*