Wybór okien to jedna z najważniejszych decyzji podczas remontu mieszkania lub budowy domu – od niej zależeć będzie nie tylko estetyka pomieszczeń, ale przede wszystkim komfort domowników. Jedną z nowości na rynku okien są okna drewniano-aluminiowe. Jaka jest ich specyfikacja i czym ten rodzaj okien różni się od wersji drewnianej?

Jak wyglądają okna drewniano-aluminiowe?

Jak cieszyć się pięknem drewnianych okien, jednocześnie nie ryzykując utratą ciepła i zniszczeniami wywołanymi trudnymi warunkami atmosferycznymi (zwłaszcza zimą)? Odpowiedzią na tę potrzebę są okna drewniano-aluminiowe. To rozwiązanie zaprojektowane dla najbardziej wymagających, idealne połączenie estetyki i funkcjonalności.Okna drewniano-aluminiowe wykonane są, jak nazwa wskazuje, z dwóch materiałów. Ich wewnętrzna strona zachwyca przytulnością naturalnego drewna, zewnętrzna, wykonana z aluminium, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i wywołane przez pogodę: np. dużą wilgotność. Okna wykonane z połączenia drewna i aluminium są niezwykle trwałe i świetnie się prezentują. Występują w różnych modelach, jeśli chodzi o rozmiar i kształt, dostępne są w wersji balkonowej. To najlepsza opcja dla tych, którzy uwielbiają drewniane okna, ale bali się związanych z tym materiałem wad, jak mała odporność i konieczność kosztownych renowacji.

Jaką przewagę nad oknami drewnianymi mają te z drewna i aluminium?

Okna z drewna i aluminium mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo wytrzymałe. Aluminium sprawia, że są mocne i trwałe, niełatwo o ich uszkodzenie. Dodatkowo są również odporne na działanie pogody: deszczu, śniegu, wysokiej wilgotności. Ich zewnętrzna strona, wykonana z aluminium, zachowuje swój pierwotny wygląd przez wiele lat, bez konieczności renowacji – to główna przewaga okien drewniano-aluminiowych nad tymi drewnianymi, które są podatne na zniszczenia i wymagają częstego (i kosztownego) odświeżania.Drugi atut okien drewniano-aluminiowych to niezwykła estetyka. Połączenie drewna i aluminium prezentuje się bardzo szlachetnie i nowocześnie, to rozwiązanie, które wpasuje się zarówno w mieszkania o stylistyce współczesnej, jak i te w estetyce klasycznej czy tradycyjnej. Drewno występuje w wielu opcjach kolorystycznych, poszczególne jego rodzaje różnią się również układem słojów i innymi detalami, które nadają mu charakter. Okna drewniane kojarzą się z przytulnością, sprawiają, że wnętrza stają się ciepłe i miłe dla okna. Jednocześnie, w wersji drewniano-aluminiowej zachowują swoją funkcjonalność i są bardzo trwałe.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Internorm

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*