Wentylacja pomieszczeń, czyli wymiana powietrza się w nich znajdującego, jest stosowana w wielu miejscach publicznych. Niezbędna zwłaszcza w siłowniach, ale równie chętnie montowana w różnych przedsiębiorstwach, gdzie zapewnia komfort pracy przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Czy opłaca się montować ją także we własnym mieszkaniu?

Letni niezbędnik

W najcieplejszych miesiącach roku temperatury w Polsce nierzadko przekraczają 30 stopni. Ten stan często utrzymuje się przez wiele dni i niestety nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie. Upały za dnia skutecznie odbierają nam całą motywację do produktywnego działania, natomiast nocą utrudniają zaśnięcie i zakłócają sen. Klimatyzacja w mieszkaniu z pewnością wyeliminowałaby niedogodności związane z gorącem. Warto zainwestować w urządzenia do wymiany powietrza zwłaszcza wtedy, gdy mieszkają z nami osoby starsze, dla których żar jest szczególnie dokuczliwy.

Jaki klimatyzator wybrać?

Wśród klimatyzatorów znajdziemy zarówno modele przenośne, jak i te montowane na stałe. Możemy zdecydować się na wybór sprzętu najdroższego, posiadającego szereg dodatkowych funkcji (np. dogrzewanie pomieszczeń, przydatne w sezonie chłodnym) lub wersję ze średniej półki, z węższym i podstawowym zastosowaniem.

Decydując się na zamontowanie klimatyzacji w naszym domu pamiętajmy, że jej koszty to nie tylko gotówka przeznaczona na zakup aparatury. Klimatyzator, jeśli nie wybierzemy modelu przenośnego, musimy przecież zamontować. Gdy nie potrafimy dokonać tego samodzielnie, niezbędne będzie skorzystanie z płatnych usług fachowca. Jego eksploatacja również kosztuje, bowiem klimatyzatory z reguły pobierają wiele energii elektrycznej.

Obniżenie estetyki mieszkania – jak tego uniknąć?

Hasło “klimatyzator” kojarzy nam się zapewne z mało urodziwym, ogromnym pudłem z widocznym wiatrakiem, które najczęściej widujemy w sklepach. Nikt z nas nie wyobraża sobie zainstalowania podobnego sprzętu we własnym mieszkaniu. Bez obaw, obecnie na rynku dostępne są klimatyzatory o nowoczesnych designach, świetnie komponujących się z gustownymi wnętrzami.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Ja mam klimatyzacje w domu od firmy Klimatplus. Służy mi już kilka lat i jestem z niej bardzo zadowolony. Długo zastanawiałem się nad odpowiednim urządzeniem do mieszkania, aż w końcu znalazłem i nie żałuję tej decyzji 🙂

Zostaw komentarz

*