Masz już dość tradycyjnych, niezbyt estetycznych grzejników żeberkowych? W takim razie zamień je na nowoczesne i piękne grzejniki dekoracyjne.

Choć do kalendarzowej jesieni zostało jeszcze sporo czasu, to jednak aura panującą za oknem zdecydowanie bardziej zbliżona jest do wspomnianej jesieni, aniżeli lata. Nic zatem dziwnego, że już dziś spora część osób stara się przygotować na chłodne dni. Naturalnie urządzeniem odpowiedzialnym za ogrzewanie domu jest grzejnik konwekcyjny, który kojarzymy z typowymi „żeberkami” ukrytymi z reguły pod parapetem i nierzadko skrzętnie zasłoniętymi firanką. W końcu wspomniany grzejnik nie należy do wyposażenia, które może pochwalić się walorami estetycznymi. Czy aby na pewno? Jak się okazuje, niekoniecznie. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne nie mają bowiem nic wspólnego z tymi, które królowały na polskim rynku zaledwie kilkanaście lat temu.

Rodzaje grzejników

Jeśli sądzisz, że istnieje wyłącznie jeden typ grzejników dekoracyjnych, to jesteś w sporym błędzie. W praktyce jest ich co najmniej kilka.

Miejsce pierwsze pod względem popularności zajmują rzecz jasna doskonale znane grzejniki płytowe, określane także mianem grzejników panelowych. Mogą one posiadać zarówno lekko zarysowaną rzeźbę (stąd określenie „panelowe”), jak i zupełnie gładką powierzchnię przywodzącą na myśl niezmąconą taflę.

Drugim rodzajem grzejników ozdobnych są grzejniki kolumnowe. Mogą one składać się zarówno ze smukłych kolumn, jak i posiadać formę mocno zbliżoną do kaloryferów żeberkowych. To rodzaj ogrzewania, który wręcz idealnie sprawdzi się w pomieszczenia o nietypowych rozmiarach, gdyż posiadają one konstrukcję członową.

Jeśli z jakichś powodów nie możesz lub nie chcesz używać grzejników wodnych, to świetnym rozwiązaniem mogą okazać się grzejniki elektryczne. One również – podobnie jak wodne – mogą zostać powieszone na ścianie, a następnie podłączone do prądu.

Ostatnim rodzajem grzejników ozdobnych są grzejniki designerskie, które wyróżnia przede wszystkim nietypowy, oryginalny kształt. W praktyce nie przypominają one znanych nam grzejników, a tylko niesamowite dzieła sztuki w formie zbliżonej do rzeźby. Ten typ produktu – poza ogrzewaniem – pełni funkcję estetyczną, nadając tym samym pomieszczeniu niecodziennego, pięknego wyglądu.

Jaki grzejnik wybrać?

Wybierając nowy grzejnik do domu należy mieć na uwadze zarówno względy estetyczne, jak i te czysto techniczne. W przypadku estetyki wystarczy po prostu dobrać typ grzejnika do designu i kolorystyki, która panuje w danym pomieszczeniu. Oczywiście grzejnik, na który padnie nasz wybór musi być ściśle dopasowany do rozwiązań technicznych obecnych w domu. Zarówno w mieszkaniach, jak i domkach jednorodzinnych z instalacją C.O. dobrze sprawdzają się grzejniki wodne. Jeśli czujemy potrzebę dogrzewania pomieszczenia również jesienią czy wiosną, to wówczas warto zakupić grzejnik wodno – elektryczny, z którego będziemy mogli korzystać bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Z kolei w budynkach pozbawionych instalacji C.O. idealnie sprawdzą się grzejniki elektryczne.

Jak więc widać na powyższych przykładach, obecnie na polskim rynku nabędziemy ogromny wybór grzejników dekoracyjnych, przystosowanych do pomieszczeń każdego rodzaju. Bogatą ofertę grzejników znajdziesz między innymi w sklepie internetowym www.artykulygrzewcze.com.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*