Suszarki do rąk charakteryzują się przede wszystkim oszczędnością i wygodą użytkowania. Ich rosnąca popularność wymusiła na producentach wprowadzenie coraz to szerszej gamy rozwiązań, charakteryzujących się zróżnicowaną konstrukcją i specyfikacją.

Jak wybrać suszarkę do rąk?

Chcąc zainstalować odpowiednią suszarkę, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Są to następujące czynniki:

  1. Czas suszenia – droższe, bardziej zaawansowane modele, skracają okres efektywnego suszenia rąk aż do 10 – 15 sekund. W przypadku prostszych (a przez to tańszych) układów, czas ten wydłuża się do nawet 40 sekund. Duże znaczenie ma w tym przypadku moc urządzenia.
  2. Głośność pracy – to kolejny czynnik, który warto wziąć pod uwagę. Nowe suszarki posiadają specjalną obudowę, chroniącą je przed przenoszeniem drgań.
  3. Konstrukcja – to aspekt, którego znaczenie nie ogranicza się wyłącznie do głośności. Tutaj mamy do wyboru trzy podstawowe rodzaje urządzeń. Pierwszy z nich to produkty ABS, charakteryzujące się niewielką ceną, ale i małą wytrzymałością. Druga grupa suszarek wyprodukowana jest z aluminium, a trzecia – ze stali.

Suszarki do rąk w zależności od przeznaczenia

Suszarki do rąk można podzielić również pod kątem przeznaczenia. W zasadzie, mamy tu do czynienia jedynie z dwoma podstawowymi rodzajami tych urządzeń.

Do pierwszej grupy, należy zaliczyć urządzenia do zastosowań domowych. Charakteryzują się one mniejszą szybkością pracy, w zamian za funkcje dodatkowe (np. zaimplementowane filtry HEPA). Są one też bardziej ekonomiczne, głównie ze względu na fakt i sposób ich wykorzystania.

W drugiej grupie znajdują się suszarki wykorzystywane w siedzibach firm i centrach handlowych. Ich zadaniem jest wysoka efektywność pracy, dzięki czemu nie posiadają one dodatkowych ulepszeń a jedynie relatywnie wysoką moc, zapewniającą szybką pracę. Dzięki temu, w krótkim czasie mogą one obsłużyć wiele osób.

Design suszarek ma znaczenie!

Choć na pozór wygląd i prezencja suszarki do rąk nie ma większego znaczenia (zwłaszcza dla podmiotów firmowych i handlowych), to w praktyce, design przedkłada się na funkcjonalność i wytrzymałość tych urządzeń.

Najlepiej prezentują się suszarki stalowe. Mogą one mieć powierzchnię matową, lub błyszczącą. Ze względu na charakterystyczną fakturę, doskonale sprawdzają się zwłaszcza w nowoczesnych, uporządkowanych i oszczędnych aranżacyjnie wnętrzach. Wspomniane suszarki oferuje na przykład firma Lineatrade.

Na drugim miejscu (pod względem prezencji) znajdują się rozwiązania aluminiowe, które również cieszą się bardzo ciekawym wyglądem, aczkolwiek już nie tak zróżnicowanym, jak w przypadku rozwiązań stalowych.

Na samym końcu znajdują się suszarki wykonane z różnych tworzyw (w tym najczęściej z ABS). Wadę tą nadrabia jednak fakt, iż mogą one być różnokolorowe.

Suszarki do rąk to dość specyficzne urządzenia, których wygląd i prezentacja przedkładają się na jakość i funkcjonalność. Duży wachlarz kryteriów je charakteryzujących sprawia, że każdy, kto chce

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*