Jak zadbać o bezpieczeństwo naszego domu oraz jego mieszkańców? Jest wiele rozwiązań, niektóre z nich są bardziej lub mniej skuteczne, ale standardem staje się stosowanie wszelkiego rodzaju zabezpieczeń, które chociaż trochę przyczynią się do poczucia większego bezpieczeństwa.

Dlatego też nowo powstające osiedla mają solidne bramy wjazdowe na kod lub czytnik kard, a przy wejściu do mieszkań czekają domofony, dzięki którym można dostać się do środka. Do tego dochodzą kolejne systemy, które tylko razem mogą zapewnić o względnym bezpieczeństwie.

Domofony lub wideodomofony

fot. materiały nadesłane

To jednak wciąż najbardziej podstawowy system zabezpieczeń, stosowany przy budowie wszystkich nowocześniejszych osiedli mieszkaniowych. Dbamy o dostęp do środka, skorzystać z tego mogą tylko osoby do tego uprawione, a dodatkowo to łatwa komunikacja między osobą w domu a tą, która czeka na zewnątrz. Coś w rodzaju telefonu, ale z funkcją otwarcia drzwi. Różnią się przeznaczeniem, wyglądem i producentem, ale zazwyczaj mają tę samą funkcję, o której wspomnieliśmy wyżej. Są też mniej lub bardziej widoczne. Wideodomofony dodatkowo pozwalają na widzenie osób rozmawiających ze sobą, to też jedno z cennych udogodnień.

Systemy alarmowe

fot. materiały nadesłane

Odpowiednie czujki alarmowe powiązane z centralą to jeden z wyznaczników właściwego zamontowania alarmu które dostępne są pod adresem: https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe . System taki musi być właściwie zamontowany, aby dobrze służył, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców. Podstawowe z nich po prostu wywołują alarm w postaci głośnej syreny, natomiast te nowsze wysyłają powiadomienia SMS lub po prostu telefonują na wskazany wcześniej numer telefonu, jeżeli zostanie wykryte jakiekolwiek zagrożenie. Odbywa się to za pomocą modułu GSM, który współpracuje z telefonem komórkowym. Całość systemu należy odpowiednio dopasować do wymagań przed nim stawianych, tylko wtedy będzie prawidłowo służył i zapewniał bezpieczeństwo.

Telewizja obserwacyjna

fot. materiały nadesłane

Urządzenia takiej telewizji coraz chętniej instalowane są w systemach zabezpieczeń mieszkań, ponieważ wybór sprzętu jest duży, a ceny wcale nie są tak wysokie. Kamera telewizyjna to podstawa, a z niej obraz przesyłany jest do monitora. Im lepsza kamera tym lepiej – będziemy mieć dokładniejszy i mało rozmazany obraz. Jeżeli decydujemy się na kamerę na zewnątrz obiektu to należy wziąć pod uwagę również jej obudowę, aby była chroniona przed czynnikami zewnętrznymi – śnieg, deszcz. Jeżeli ma ona być obrotowa to koszt nieco wzrośnie, jednak obraz z niej pozyskiwany będzie obejmował większy obszar, co większy bezpieczeństwo na którym przecież nam zależy. To indywidualna kwestia, w zależności od środków na to przeznaczonych.

Mechaniczne zabezpieczenia

Wszystkie wcześniej wymienione zabezpieczenia były z kategorii elektronicznych i miały odstraszyć potencjalnego złodzieja przed napaścią na nasz dom, poinformowanie nas o włamaniu albo też zarejestrowanie jego obrazu na kamerze. Zabezpieczenia o których teraz mowa mają utrudnić dostęp do obiektu mieszkalnego i stanowić sporą zaporę. Do takich środków należą z pewnością antywłamaniowe drzwi wejściowe i zamki, a także okna ze specjalnymi roletami. Na rynku można również spotkać folie antywłamaniowe, naklejane na szybę, ale każdy indywidualnie musi ocenić czy takie rozwiązanie mu pasuje. Z pewnością solidne drzwi i okna mogą być skuteczną przeszkodą dla złodzieja, który po kilku nieudanych próbach zrezygnuje ze swojego zamiaru mogąc myśleć, że minęło wystarczająco dużo czasu i został przez kogoś zauważony.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione zabezpieczenia należy pamiętać, że muszą one być solidne i przede wszystkim sprawdzone. Uzupełniają się nawzajem i tylko razem świadczą o kompleksowej ochronie. Warto zainwestować w dobry sprzęt, ponieważ jest on dedykowaną z myślą o naszym bezpieczeństwie.

Profesjonalne systemy alarmowe dostępne są w sklepie internetowym Montersi.pl

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*