W Polsce nadal wiele domów nie jest ocieplonych. To głównie starsze budynki wznoszone jeszcze w okresie PRL-u, ale również niektóre nowsze, które nie zostały ocieplone ze względów finansowych. Jeśli również jesteś właścicielem takiego domu, sprawdź razem z nami 3 powody, dla których warto przeprowadzić termomodernizację!

1. Cieplejszy dom

Bez właściwego ocieplenia dom znacznie szybciej się wyziębia. W związku z tym musimy przez cały czas dbać o to, aby temperatura w nim był właściwa. W przeciwnym przypadku w okresie zimowym będzie nam po prostu niezbyt komfortowo. Dobrze ocieplony dom oznacza większą wygodę – ciepło w budynku utrzymuje się na dłuższy czas, dlatego nie musimy tak często go dogrzewać. Nie musimy też chodzić w swetrach i grubych bluzach, ponieważ temperatura w pomieszczeniach będzie wyższa – dzięki temu w zimie nie będziemy marznąć.

2. Niższe rachunki

Chyba najważniejszą zaletą docieplenia domu (zobacz) jest możliwość obniżenia rachunków za ogrzewanie. W przypadku nieocieplonych domów koszty ogrzewania mogą wynosić nawet powyżej 3 000 złotych na sezon grzewczy nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na ogrzewanie najtańszym paliwem, czyli niskiej jakości węglem. Gdy chcielibyśmy ogrzewać dom z wykorzystaniem gazu lub prądu, cena byłaby jeszcze większa. Zatem termomodernizację trzeba potraktować jako inwestycję – wykładamy na start większą sumę, ale możemy potem zaoszczędzi na kosztach ogrzewania. Taka inwestycja może zwrócić się w około 10 lat po wykonaniu prac dociepleniowych.

3. Mniejsze zanieczyszczenie powietrza

Nie możemy zapominać o jeszcze jednej ważnej zalecie termomodernizacji – mniejszym zanieczyszczeniu środowiska naturalnego. Polska jest na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej pod względem zanieczyszczenia powietrza – mamy najwięcej miast w UE z najwyższymi wskaźnikami smogu.

Dzięki wykonaniu termomodernizacji spada zapotrzebowanie na paliwo do ogrzewania domów jednorodzinnych, dlatego zmniejsza się również zanieczyszczenie powietrza. Oczywiście, ważne jest również stosowanie odpowiednich kotłów oraz paliw, aby zminimalizować ilość śmiercionośnego smogu w powietrzu, ale samo ocieplenie także daje dużo.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*