Dwudziestometrowa sypialnia to optymalny rozmiar tego pomieszczenia przeznaczonego dla dwóch osób. Aby jednak spełniała wszystkie nasze oczekiwania musi zostać odpowiednio zagospodarowana i zaaranżowana. Co wpływa na to, że sypialnia staje się funkcjonalna? Sprawdź, jak umiejętnie urządzić ten pokój i cieszyć się jego idealną organizacją!

Sypialnia to synonim domowego komfortu i relaksu. To przecież w tym pomieszczeniu odpoczywamy po całym dniu ciężkiej pracy i regenerujemy swój organizm do kolejnych nadchodzących wyzwań. Czy 20m2 dla sypialni to dużo? Taka powierzchnia pokoju wydaje się absolutnym minimum, jeśli mają zamiar korzystać z niego dwie osoby. Dwadzieścia metrów wystarczy jednak, by zamienić zwykłą sypialnię w prawdziwy salon wieczornego relaksu. Jak jednak dobrze zagospodarować pokój sypialny o takim rozmiarze? Zobacz kilka interesujących podpowiedzi.

Sporządź plan

Po pierwsze należy dokładnie przemyśleć, co chcielibyśmy umieścić w naszej sypialni. Szczegółowe rozplanowanie układu mebli i dodatków pozwoli chłodnym okiem spojrzeć na to, czy przypadkiem nie zamierzamy zbytnio zagracić pomieszczenia. Co można umieścić w sypialni? Mając do dyspozycji 20 metrów kwadratowych spokojnie obok łóżka jesteśmy w stanie urządzić zgrabną garderobę lub zainstalować pojemną szafę wnękową. Z pewnością część kobiet będzie również chciała zagospodarować sobie część powierzchni na niewielkich rozmiarów toaletkę.

Łóżko

Czyli prawdziwe serce sypialni i jej najważniejszy mebel. Warto uważnie przemyśleć, jakie łóżko wybrać do swojego domu lub mieszkania. Na 20m2 bez problemu zmieści się spore i wygodne łoże przeznaczone dla dwóch osób. Pamiętajmy, że sam stelaż mebla to nie wszystko – zdecydowanie ważniejszy jest materac, który powinien być wykonany z najlepszych możliwych materiałów, a także zapewniać zdrowe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Przy takim metrażu bez skrupułów można także umieścić obok łóżka małe i poręczne szafki nocne.

Kwestia wentylacji

Sypialnia powinna być odpowiednio wentylowana bez względu na jej metraż. Dlatego też zadbaj o to, by w pomieszczeniu tym znalazło się co najmniej jedno okno (które dodatkowo zapewni odpowiednie oświetlenie). Warto również rozważyć instalację wywietrzników lub wentylatorów. Niektórzy decydują się również na zakup do swojej sypialni klimatyzatorów, które gwarantują komfortową i satysfakcjonującą temperaturę w trakcie snu.

Odseparuj sypialnię

Urządzając dom, pamiętaj, aby nieco odseparować sypialnię od tych pomieszczeń, które będą najczęściej używane przez resztę domowników. W ten sposób gwarantujemy sobie spokój i ciszę w pokoju sypialnym. Z drugiej strony warto pomyśleć nad tym, by sypialnia znalazła się blisko łazienki. Tego typu układ stosowany jest obecnie niezwykle często.

Dodatki

Przy 20m2 sypialni można pozwolić sobie na umieszczenie w niej kilku dodatków. Lustro, odrobina zieleni, skrzynia, obrazy na ściany itp. nadadzą pomieszczeniu stylu i nastroju. Nie przesadzajmy jednak z nadmiernym dekorowaniem pokoju sypialnego. W przeciwnym razie zamieni się on w mało ekskluzywny miszmasz różnych akcesoriów.

JZ
Więcej inspiracji sypialni znajdziesz na: krakowska31.pl/sypialnie/.

Artykuł gościnny

Artykuł gościnny

Treści gościnne mogą zawierać lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez partnerów serwisu. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Nie chcę nic mówić, ale tak się składa, że moja sypialnia ma tylko około 15 metrów i nie miałem problemu z jej zagospodarowaniem.

Zostaw komentarz

*